Reklama

štvrtok, augusta 07, 2008

mBank - banka bez poplatkov

V dnešnej dobe sa takmer každý nezaobíde bez bankového účtu. Banky si však za takéto sluby účtujú poplatky. Výnimku ale predstavuje mBank. Založenie účtu, mesačné vedienie, účtovné položky, platbná karta VISA a dokonca 3 výbery z ktoréhokoľvek bankomatu je bez poplatku.

Stránka www.mbank.sk

Komunikácia s bankou prebieha prostredníctvom internet bankingu alebo cez Call centrum. Na založenie účtu prípadne na bezplatnú komunikáciu s call centrom či prístup k internet bankingu je možné využiť Finančné centrum alebo mKIOSK.


Internet banking mBANK.

mBank okrem štandardného mKONTA naviac poskytuje zaujímavý produkt eMAX, kde sú vaše prostreidky úročené 3,5% p.a., pričom úroky "pribúdajú" mesačne (samozrejme v alikvotnej čiastke). S financiami na eMAX účte možete disponovať pomocou eMAX VISA platobnej karte, kde platby u obchodníkov nie sú spoplatňované. Prostriedky samozrejme viete presunúť naspäť na mKONTO.

Ako som si zakladal účet.


Osobne som si založil účet v mBANK začiatkom apríla 2008. Zatiaľ som maximálne spokojný. Oproti iným bankám, kde človek platí rádovo desiatky korún mesačne, tu to má zadarmo. Takže ako najlepšie postupovať pri zakladaní účtu?
  1. Vyberte sa do Finančného centra alebo mKIOSK-u. (Ja som bol v mKiosku v Avione.)
  2. Vyplníte žiadosť. Budú od vás chcieť preukaz totožnosti a číslo mobilného telefónu na zasielanie autorizačných správ. Uveďte číslo účtu odporúčajúceho klienta ************.
  3. Dostanete dočastný identifikátor, a možete sa prihlásiť do internet bankingu. Tu už dostanete finálny účet.
  4. Vyplníte žiadosti na vydanie platobných kariet a eMAX účtu. Určite doporučujem zriadiť aspoň jeden eMAX. Sem môžete dať všetky financie ktoré nepotrebujete "hotovostne". Prevody medzi mKONTOM a eMAX kontom sú online, a na eMAX-e sa vám financie zhodnocujú. eMAX účty môžete mať až 4.
  5. O pár dní Vám dorazie platobné karty (poštou). Musíte si ich aktivovať v internet bankingu, nastaviť im limity (ak vám nevyhovujú prednastavené) a nezabudnúť podpísať!
  6. Teraz už účet môžete využívať plnohodnotne.
Stránka mBANK.
Demo internet bankingu.
Detailný sadzobník poplatkov nájdete tu.


2 komentáre:

Unknown povedal(a)...

no ty si mi pekny fas, takto si zhanat novych ludi, co ta uvedu ako referenciu...akoze nazves clanok "mBank banka bez poplatkov" ale ide ti uuuplne o nieco ine....ze sa nehanbis

dankoe povedal(a)...

pripajam sa k tomasovi...moje komentare si najdes na vybrali.sme.sk, kde si sa sam dal a kde si si aj sam to asi odhlasoval...zelam ti co najmenej odporucani :)
p.s. nauc sa radsej menej okato si hladat ludi ;)