Reklama

piatok, augusta 15, 2014

Orange prenos čísla

Dnes som chcel preniesť číslo od svojho súčastného operátora do Orange. Reklama a možnosť Navzájom zadarmo ma zaujala. Väčšinu hovorom mám práve z kategórie navzájom.

Ako som sa informoval na infolinke, ak zadám prenos cez e-shop, tak bude trvať relatívne dlho.
Najskôr ku mne príde kuriér a donesie vybrené veci z e-shopu. Po 7 dňoch, ak neodstúpim od zmluvy mi opätovne pošlú kuriérom migračné dokumenty. Tak som túto možnosť zavrhol.
Naviac netuším kedy príde kuriér a kde v danom čase budem. Ak domov, tak je predsa bežné že človek sedí doma cez deň, pravda?

Vybral som sa teda do predejne v Polus-e. Ide o predajcu HTK Mobile. Migrovať som chcel 2 čísla, jedno na paušál, druhé na Primu. Vo všetkom som mal jasno.

Prvé číslo na paušál, žiaden problém. Len doplnkova služba internet v mobile štart za 1,99 je v objeme ďaľších 100MB k paušálu, a nie 700MB ako v e-shope. Zľava z mesačného poplatku vo výške paušálu ma nejak nezaujímala. Keď som už bol na predajni tak som zažiadal o migráciu 1. čisla. Vytlačilo sa 2x12 strán papiera.

Následne som chcel prenieť 2. číslo, ale na predplatenku Prima. Radšej by som prenášal číslo na paušál, ale keby bola možnosť nastaviť na číslo limit, povedzme na 2-násaobok paušálu. Žial takáto možnosť neexistuje. Ak sa niekto začuduje prečo limit, tak odpoveď je jednoduchá. Číslo ma dieťa. Voľba bola teda na predplatenku. Žial na predajnom mieste mi bolo povedané, že prenos na Primu je možné realizovať len cez e-shop. Nemajú migračné Prima karty, a v Bratislave nie sú. Povedal som si ok, ešte som bol upozornený, že prenos bude trvať cca 1 mesiac.
Toto bolo v čase cca 11.15 hod.

O cca 1,5 hodiny som sa dostal za počítač, naťukal som si www.orange.sk. Ak stránku poznáte, tak patrí medzi najmenej prehladné a intuitívne stránky, a to dlhodobo. Dlhšie som browsoval, hladal. V eshope v pätičke stránky je rýchla voľba prenos čísla. Nie je tam však nikde možnosť preniesť na Primu. Na stránke sa ale objavila možnosť chatu. Využil som ho.

Vitajte
Eva
12:40
Dobry den, ako Vam mozem pomoct?
Visitor87632
12:40
Dobry den, chcem preniest cislo na Prima kartu. Na predajni to nebolo mozne, a v eshope neviem ako mam postupovat ....
Eva
12:41
Prenos cisla na Prima kartu je mozny len cez nase predajne miesto. 
Visitor87632
12:42
Pred cca 1 hodinou som prisiel z vaseho predajneho miesta v Poluse, v Bratislave. Bolo mi povedane, ze prenos je mozny len cez eshop.
12:43
Na predajni som realiozval prenos na pausal, a na primu je mozny len cez eshop.
Eva
12:43
Praveze na pausalny program je mozne realizovat prenos cisla cez eshop a na Prima kartu len na predajnym miestach. 
12:44
Vramci webovej stranky nie je ani moznost prenosu cisla na Prima kartu. 
Visitor87632
12:44
Tak co mam teraz urobit?
Eva
12:44
Ak mate zaujem o prenos cisla na Prima kartu, je potrebne ist na nase predajne miesto. 
12:45
Ak chcete realizovat prenos cisla na program s platbou na fakturu, mozete objednavku vytvorit cez eshop
.
.
.
.
.
12:46
Asi ma naozaj chcete zas rozculit. 
Vasi predajcovia nie su skoleni?
Eva
12:52
Zial, nemam moznost preverit, co Vam bolo komunikovane na predajnych miestach, avsak prenos na Prima karty je mozne len na predajnych miestach. Zaroven v ramci pausalnych programov, nie je mozne nastavit limit faktur. 
Ak Vam bola nasimi predajcami poskytnuta nekorektna informacia, sa Vam ospravedlnujeme, ale prenos na Prima kartu nevieme tymto sposobom zadat. 
Visitor87632
12:53
Takze to idete uzavriet sposobom ze zakaznik si vymysla. A dokaz ziadosti o prenost cisla M*********OSK je asi nedostatocny.
Eva
12:54
Ja som Vam nikde v ramci nasej online komunikacii neuviedla, ze si vymyslate. Informovala som Vas, ze prenos cisla na Prima kartu nie je mozne zadat cez webovu stranku. 
Visitor87632
12:55
Uviedli ste, ze nemate moznost preverit ze mi bola poskytnuta takato informacia. Teda zakaznik nema pravdu. 
Eva
12:57
Prenos na Prima kartu je mozne zadat cez nase predajne miesta, ak mate zaujem o prenos cisla na fakturovany program, mozete objednavku realizovat cez nasu webovu stranku www.orange.sk/eshop. Mate nejake dalsie otazky, s ktorymi Vam mozeme pomoct?
.
.
.
.
12:59
Ad Prima: Naviac mi bolo povedane ze prenost bude trvat 1 mesiac. Na ziadnej predajni nie su k dispozicii Prima karty.
Eva
13:00
Prenos cisla standardne cez predajne miesta trva 4-5 pracovnych dni. K ich skladovej zasobe Prima kariet sa nemame moznost vyjadrit. 
Este Vam s niecim vramci nasej webovej stranky poradime?
Ja
13:01
Ziadam aby ste preskolili svojich predajcov.
Eva
13:02
Dakujeme za Vas podnet. V pripade Vasich otazok ohladne pomoci a podpory na nasej www.orange.sk stranky, nas kedykolvek kontaktujte. Prajeme Vam pekny den.
Ukončil chat.


Na základe chatu som si utvoril názory:
1. Zákazník nie je náš pán, ak niečo chce, príde.
2. Sme arogantná firma.
3. Nech si zákazník urobí názor aký chce, my máme peniaze na reklamu, to je náš marketingový nástroj, tak ovplyvňujeme verejnú mienku.
4. Všetky rokovania si treba nahrávať, lebo budem považovaný za klamára.

P.S.
Násladne om volal do O2, a migračnú zmluvu som zrušil.
S HTK Mobile má aj jeden môj kamarát veľmi negatívne skúsenosti. Odteraz sa ich predajniam radšej vyhnem.

Žiadne komentáre: