Reklama

piatok, marca 27, 2015

Zdravotná poisťovňa Dôvera – biznis či pacient

Máme doma drobný problém so zubným lekárom pre deti. Nájsť takého lekára pre deti je priam adrenalínová zábavka. Niekoľko oslovených lekárov nás odmietlo z dôvodu že v ich mestskej časti nemáme trvalý pobyt. Preto som skúsil osloviť infolinku zdravotnej poisťovne Dôvera. Na otázku že potrebujem poradiť lekára – stomatológa pre deti v Bratislave – Dúbravke bola odpoveď typu: „ja nie som z Bratislavy, nepoznám ulice“. Zoznam lekárov je uvedený na stránkach poisťovne. Uvedený je, ale bez takej drobnosti, ako sú kontakty. Tie si musíte nájsť v iných databázach.

Po opakovanom kontaktovaní, manželka dostala zoznam 3 lekárov – teda ulíc kde je detský stomatológ. Nie mená, len ulice. Samozrejme neboli v mestskej časti Dúbravka, ale v Ružinove, Podunajských Biskupiciach a Novo Meste, preto nás u 2  identifikovateľných lekárov nezobrali.

Skúšal som teda cez infolinku ďalší pokus. Bolo mi povedané, že rajonizácia neexistuje. Mám si po jednom obvolávať lekárov. Oni majú uzavreté zmluvy, teda ich to netrápi. Naozaj zaujímavý prístup.

Začal som teda hladať na internete ako to je. Podľa informácií z BSK (Bratislavský Samosprávny Kraj) rajonizácia je. Skúsil som teda osloviť prostredníctvom infoliniek aj zdravotné poisťovne VSŽP a Union. Tam mi tak isto nedokázali poradiť konkrétneho lekára, mám hľadať v zozname zverejnenom na webe. A k rajonizácií sa mi vie vyjadriť BSK.

Preto som následne skúsil osloviť Dôveru priamou žiadosťou cez kontaktný formulár (25.3.2015 o 13.29 hod.).

Dobry den, potrebujem informaciu, k akemu zubnemu lekarovi mam ist s detmi (9 rokov, 6 rokov).V niekolkych ambulanciach mi bolo povedane ze neberu, pripadne beru len pacientov s trvalym pobytom v danom rajone. Trvaly pobyt mame na Fedakovej ulici, Bratislava - Dubravka. Ziadam Vam o konkretneho lekara, ktory nas nemoze odmietnut. Neakceptujem odpoved typu "najdite si v zozname", ja nepoznam Bratislavau, ako bolo povedane mojej manzelke na vasej infolinke.Dakujem za odpoved.Upozornenie: Vyhradzujem si pravo na zverejnenie otazky a vasich reakcii v mediach. 

Následne som obdržal odpoveď (27.3.2015 o 13.55 hod.) ktorú zverejňujem, nakoľko odosielateľ tejto správy nevyjadril svoj nesúhlas so zverejením a v texte nepriamo akceptov požiadavku na zverejnenie:

Dobrý deň pán V----,

nakoľko si vyhradzujete právo na zverejnenie otázky v médiách, dovoľujeme si Vás informovať, že sme Vašu požiadavku postúpili na oddelenie PR. Zodpovedný pracovník príslušného oddelenia prislúbil zodpovedanie Vášho emailu v priebehu 14. týždňa.

V prípade doplňujúcich otázok sme Vám k dispozícii na Zákazníckej linke 0850 850 850, na čísle + 421 37 77 222 78 pre volania zo zahraničia alebo e-mailom na info@dovera.sk.

Dovoľujeme si upriamiť Vašu pozornosť na efektívnu formu komunikácie s našou zdravotnou poisťovňou cez ELEKTRONICKÚ POBOČKU. Bližšie informácie o jej výhodách sa dočítate na http://www.dovera.sk/plus, bezplatná registrácia na https://ep.dovera.sk/Unauthenticated/Registration.aspx?Role=Insuree.

NOVÁ SLUŽBA - mobilná aplikácia Dôvera: rodičia uvidia preukazy a zdravotné karty už aj pre svoje deti. Unikátna aplikácia pre tých, ktorí zabúdajú so sebou nosiť preukaz poistenca, hľadajú pohotovosť a najbližšiu pohotovostnú lekáreň alebo si len chcú zalistovať vo svojej zdravotnej karte. Viac zistíte na http://www.dovera.sk/mobilna-aplikacia/.

S pozdravom

Ing. K---- M------
operátor call centra

Doposiaľ mi teda podľa zistených informácií vyplýva:

1. Poisťovni vyhovuje, ak nemáte zmluvného lekára. Nemusí mu platiť za starostlivosť
2. Či ste spokojný klient, alebo nie je nepodstatné. Zmeniť poisťovňu aj tak viete až o niekoľko mesiacov
3. Poisťovňa má zazmluvených lekárov, zákonne je to v poriadku. Pacient aj tak nebude mať trpezlivosť hľadať, a nájde si zubára na priamu platbu
4. Vieme, teda Dôvera sa tvári že NEVIEME, že existuje rajonizácia. To si vyriešte so samosprávnym krajom, nás to nemusí trápiť
5. Aj tak ide len o zisk, veď poistenie je biznis

Žiadne komentáre: